Log in

I forgot my password

What time is it?
December 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

[ View the whole list ]

Most users ever online was 11 on Tue Apr 03, 2018 11:34 am
Гласувайте за нас!
Гласувай за мен в BGTop100.com
Екипът Ни
Администратори
-Katherine Winters-
Модератори
-Rouz Winters-
-Amy Wesley-

-Katherine-

Roseville High School... Around year and half ago

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Roseville High School... Around year and half ago

Post by Katherine Winters ♥ on Tue Aug 21, 2012 2:02 pm

"Темата за днес - "Граф Монте Кристо" от Александър Дюма-баща."
Призля ми, чувайки тези думи. Всъщност, не, призля е меко казано. Направо изтръпнах, вледених се. Вдигнах поглед и се втренчих в преподавателката, като не преставах да мигам. Монте Кристо... Думите не преставаха да звучат в главата ми... да подшушват... да припомнят. Дишането ми се забави, едва си поемах дъх, някаква огромна буца беше заседнала посредата на гърлото ми и каквото и да правех, не можех да я отместя. Усетих как парещите сълзи напират в мен, усетих как и очите ми се навлажняват.
Не! Аз... аз не можех да остана повече в този час, в стаята. Нямаше... нямаше да го преживея - винаги е било и винаги ще си остане болна тема за мен. Нямаше да слушам за тази проклета книга и гадния филм по нея. Не можех!
Грабнах си чантата и без да кажа каквото и да е било, излязох като стрела от стаята, потискайки сълзите. Притичах през коридорите, сега толкова тихи и пусти, неинтересувайки се, че може някой да ме чуе или види. Не бързах особено много, но все пак не исках досадни и любопитни погледи. Излязох през задната врата и се огледах наоколо. Всичко бе пусто - нямаше избягали. Усмихнах се тъжно и седнах на стълбите, защото не ми се ходеше чак до пейките.
Стиснах силно очи и пкривайки лицето си с ръце, въздъхнах силно. Толкова време мина, а аз се държа по един и същ начин. Като малко, десетгодишно момиченце... Не трябваше да е така, предполагаше се, че вече съм го превъзмогнала. Но не! никога нямаше да го забравя, винаги щях да се сещам дори и само при споменаването на Дюма или книгата му.
Усетих как някой слиза по стълбите и буквално ми диша във врата.
- Който и да си, разкарай се - казах високо с твърд и равен глас, като вдигнах глава, премигах няколко пъти и прокарах пръсти през косата си. Нямаше да съм слаба, не можех да си го позволя. Раздразнена, че натрапника все още стои зад мен - нямаше как да не го усетя - прокарах ръка през лицето си, за да изтрия избликналите сълзи и се обърнах ядосано, готова всеки момент да се развикам.
- Какво искаш, Ейми? - казах тихо и вперих сърдит поглед в нея. Момичето нямаше вина, задето и' се сопках в момента, но толкова ли не можеше да прецени, че щом съм и' казала да се разкара, тя трябва да го направи?! Иначе беше готина, харесваше ми.

[Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image]
[Only admins are allowed to see this image] B.I.T.C.H. [Only admins are allowed to see this image]
[Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image]
Spoiler:
[Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image]

Katherine Winters ♥
Teenager
Teenager

Female Мнения : 228
Дата на регистриране : 2012-08-08
Възраст : 21
Местожителство : Wherever you want me to be

View user profile http://teen-life.bulgarianforum.net

Back to top Go down

Re: Roseville High School... Around year and half ago

Post by Ейми Уесли on Tue Aug 21, 2012 6:14 pm

Отново бях избягала от поредният глупав час по математика. Мразех този предмет с цялата си същност. За какво ми е да мога да боравя с толкова много формули, като после не смятах да се занимавам с математика? Пък и учителят ни беше меко казано досаден. С неговата прошарена коса и строг поглед. Винаги ме хващаше, когато имах пищов, никой друг не оспяваше. Освен него, разбира се.
Наскоро си бях боядисала косата във всякакви нюанси. Вече нямаше кой да ми държи сметка как да се държа и обличам след като бях избягала от вкъщи. Наистина понякога изпитвах носталгия по дома, но не ми пукаше. Нямаше да се върна в онази къща, в която всички знаехе само и единствено да крещят и не можеха да водят спокоен разговор. Честно казано се чудя защо нашите не се разделят? Не са щастливи заедно, тормозят се взаимно. Но щом така са решили, аз уважавам това. Нека бъдат заедно, но без мен в живота си.
Майка ми винаги ми казваше " С баща ти сме добре, просто понякога изпускаме парата". Под изпускане на "парата" има впредвид всеки ден? Всяка вечер щом седнем на масата те почват да се заяждат? Това определено не беше "понякога изпускане на парата".
Слизах по стълбите , когато видях Катерина. С нея не се познавахме много добре. Тя беше от другият клас и се бяхме засичали по екскурзии и партита. Струваше ми се приятно момиче. Личеше си, че плаче, въпреки че се опитваше да скрие това от мен. Изтри сълзите си и се обърна към мен като ме попита какво искам.
- Просто искам да ти помогна. Защо си разстроена?
Попитах аз и я погледнах въпросително. Наистина беше изумително красива. С очите си с цвят на лешник и плътните си устни приличаше на истинска Жулиета.

[Only admins are allowed to see this image]

Friend: "Can I get water?" Me: "Come with me to the kitchen." Best friend: "Move your butt and get it yourself. You practically live here."
Ейми Уесли
Citizen
Citizen

Female Мнения : 39
Дата на регистриране : 2012-08-20

View user profile

Back to top Go down

Post by Katherine Winters ♥ on Tue Aug 21, 2012 8:23 pm

Загледах се с леко ядосан поглед в Ейми и я огледах набързо, чакайки я да ми отвърне. Беше хубава и симпатична, нямаше как да го отрека, а съдейки по косата си - определено имаше сила и характер. Аз например никога не бих си направила подобна косата - не че не ми харесваше така, но предпочитах кафявия цвят.
Изправих се внезапно и се усмихнах саркастично.
- И защо си мислиш, че имам нужда някой да ми помага?! И не, не съм разстроена!
Ууу, толкова и' се бях разгневила тогава, че още малко и с крак щях да тропна. Отпуснах малко шала си и се вгледах в момичето; което не сваляше очите си от моите. Които може би - най-вероятно - показваха каква безскрупулна и нагла лъжкиня съм.
Премигах няколко пъти в опит да залича напълно сълзите си и очите ми да не са толкова влажни. Поклатих съвсем забележимо глава и след като преглътнах, зпочах да слизам по стълбите.
- Не си ли в час? - Попитах внезапно, а когато бях долу, обърнах глава и устните ми се разтеглиха във вяла усмивка.
- Няма ли да дойдеш?! Не ми се стоии сама!
И не само че не ми се стоеше сама, ами и не исках. Защото за Бога, бях убедена за какво щях да си мисля. А не биваше. Вече не!
- Междудругото, извинявай, че така ти се сопнах преди малко... Просто не обичам хората да се намесват в живота ми. Използват всяка дума, преиначават я и я казват на целия свят, все едно живота ми е световнозивестно събитие или новина. Те знаят само да създават интриги, нощо повече. Затова ги изпбягвам... А и сближаването като цяло... Опа, казах много...
Гласът ми бе тих и привидно спокоен, имайки предвид какво чувствах в момента. Болката, разяждаща ме от години насам, заедно с присмеха към самата себе си. Защото уж казвах, че се забърквам с клюкари и интриганти, а аз каква бях? По-различна?! Ама естествено, аз бях безскрупулна и манипулативна кучка. Интригантка и клюкарка биха били най-малкото описание за моя милост Катрин.
Засмях се не на мястто и погледнах към Ейми леко раздразнено.
- Като пукал ли ще мълчиш? - казах тихо и вдигнах вежди, впервайки поглед в момичето.

Last edited by Katherine Winters ♥ on Wed Aug 22, 2012 10:09 am; edited 2 times in total

[Only admins are allowed to see this image] B.I.T.C.H. [Only admins are allowed to see this image]
Spoiler:
[Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image]

Katherine Winters ♥
Teenager
Teenager

Back to top Go down

Post by Ейми Уесли on Wed Aug 22, 2012 10:18 am

Наистина това момиче запозна да ми лази по нервите. Не ми даваше да направя никакъв коментар по казаното от нея, а после съм мълчала много. Наистина не я разбирах. Казваше, че не иска да има слухове около нея, а постоянно правеше такива за другите. Честно казано ненавиждах такива хора, но Катерина наистина беше много симпатична, пък и на мен нищо лошо никога не е правила.
- Не, разбира се, че не. Къде искаш да отидем?
Попитах аз и двете заслизахме по стъбите. Аз бях облечена с една лилава рокля до коленете и отгоре се бях наметнала с нещо като пуловер. Бях си високи, но много удобни обувки. Наистина не можех да си позволя много скъпи дрехи, но умеех да съчетавам всичко, което имам в гардероба си. Хубавото беше, че не напълнявах нито отслабвах и дрехите от миналата година все още ми ставаха.
След училище ходех да работя в супермаркета до апартамента, така се изхранвах. Родителите ми искаха поне да ми плащат сметките, но аз не им позволявах. Не исках нищо от тях. Нямах търпение да завърша и да се преместя от този шибан град. Исках да следвам мечтите си и да стана много известна изпълнителка. Вярах, че някой ден мечтите ми ще се сбъднат. Определено имах певчески талант, всичкити ми учители по музика, които съм имала го потвърждаваха.
Дори можех да си направя група. Отново се размечтах... Погледа ми се премести към Катерина. Тя беше облечена наистина изключително добре.
Излязохме навън и усетих как вятърът се е засилил от сутринта. Беше някъде един часа, след малко щяха да свършат часовете от първата смяна, но ние двете бяхме решили малко да посъкратим учебните си занимания днес.
Всъщност не знам къде ми се ходеше в момента. Просто исках да е на някое спокойно място, напоследък наистина много се изморявах. Прибирах се от училище, пишех си домашните за най-много един час и след това отивах на работа. Шефът ми ме беше наел по-скоро от съжаение, отколкото, че му трябваше работна ръка. Бях му разказала, че живея сама и, че съм напуснала дома си и той просто ми даде работата, за което съм му много благодарна.

Friend: "Can I get water?" Me: "Come with me to the kitchen." Best friend: "Move your butt and get it yourself. You practically live here."
Ейми Уесли
Citizen
Citizen

View user profile

Back to top Go down

Post by Katherine Winters ♥ on Wed Aug 22, 2012 1:12 pm

Знаех, че я дразня с държанието си, но за Бога – това бях аз, дразнех всички! И не му пукаше от този факт. Но сега, не знам защо, ми стана леко гадно, защото момичето наистина изглеждаше свястно, а аз се държах с нея... ами както се държах с всички останали, изключвайки Роуз. С нея дори и аз не знаех как точно се държах - мило, добре, свенливо (Свенливо, сериозно?! Кога Катрин е била свенлива!?) или просто не смеех да бъда кучката, защото тя също бе като мен и много добре знаеше как да ми отвърне. Особено когато бяхме сами вкъщи. Но това е друга тема!
Обърнах се към Ейми и вдигнах рамене, като устните ми се извиха в бегла усмивка.
- Все ми е тая. Далеч от тук и най-вече от кабинета по литература! – казах с привидно спокоен и равен глас, но секунди по-късно долових едновременно гневните и притеснени нотки в гласа си, който в края на изречението дори затрепери. Боже , какво ми ставаше?! Показвах емоции! Това не бе типично за мен, изобщо не бе типично.
Обърнах глава напред и сега можех да виждам момичето и лилавите му дрехи само с периферното си зрение. Но и на това се задоволявах, все пак не беше нищо, нали?
- Междудругото, готина рокля. Откъде си я взе? – и да! Катрин, която познавах се завърна, сменяйки темата и настроението си.
Самодоволна усмивка заигра по лицето ми и докато чаках Ейми да ми отговори, придърпах чантата си към себе си – странно защо днес бях помъкнала толкова малка чанта, стигаше за гримове, телефон, портмоне и максимум тетрадка и химикал. И разбира се, кутия цигари, придружени със запалка. Точно тях търсех. И когато ги намерих бързо – нямаше как всъщност да се забавя, защото чантата небе чак толкова голяма, за да ровя с часове, както ставаше попринцип – се усмихнах и бавно и прилежно извадих една от тънките цигари, заедно с малка запалка. Осъзнах, че съм преполовила кутията, но това не беше чак толкова зле – все пак я бях взела не вчера, а онзи ден, вечерта. Без да се интересувам, че все още сме на територията на гимназията и по принцип пушенето е забранено, докоснах филтъра до устните си и запалих цигарата, всмуквайки от цигарения дим. Никотинът се разля по гърлото ми и аз изпитах онова познато и хубаво чувство. Внезапно се обърнах към момичето, като ръката ми и’ предлагаше цигара.
- Пушиш ли? Ако да – можеш да си вземеш! – казах с бегла усмивка и издишах леко цигарения дим, който бързо се разреди сред въздуха.

Spoiler:

Katherine Winters ♥
Teenager
Teenager

Back to top Go down

Post by Ейми Уесли on Wed Aug 22, 2012 6:31 pm

Пушех много рядко, не бях страстен пушач, но се съгласих. Взех една цигара и запалката и запалих. Направих кръгчета от дима, един приятел ме беше научил и винаги, когато пушех го правех. Беше ми станало нещо като навик.
- Не знам от къде си купих тази рокля, беше много отдавна. Просто много пазя дрехите си и винаги са като нови.
Отвърнах аз докато вървехме.
След няколко пресечки, които преминахме в мълчание, пред нас се изясни парка. Беше края на есента и в момента се беше спуснала мъгла на града. Наистина беше доста подтискащо. Двете седнахме и аз кръстосах крака си.
- Защо избяга от часа по литература? Учителката наистина е много печена.
Отвърнах аз. Обожавах литературата. Всъщност литературата и музиката ми бяха любимите предмети в училище. Там се чувствах наистина в свои води.
Времето беше влажно. Мразех есента, донякъде за това, че тръгваме на училище, но и защото времето винаги беше мрачно. Любимият ми сезон беше пролетта. Времето бее чудесно тогава. Не се налагаше да носиш якета, стига да си облечен по дълъг ръкав, дори понякога по къс. Винаги имаше лек ветрец. Растенията около теб сякаш се раждаха отново. Наистина беше изключително красиво.

Ейми Уесли
Citizen
Citizen

View user profile

Back to top Go down

Post by Katherine Winters ♥ on Wed Aug 22, 2012 6:55 pm

- Забележително. Наистина. Аз си падам малко разсипник - или ще се закача някъде и ще скъсам нещо, или пък нещо друго.
Признах си аз и за пореден път всмуках от цигарата си и оставих дима да се разстила из устата ми. Завъртях цигарата през пръстите си и продължих да вървя напред, стъпвайки все така леко. Затова обичах да съм с пантофки - равни пантофки - стъпвах свободно и леко, не ме заболяваха краката и ми бе много удобно. Не че с токчета не ми бе, но все пак си бяха токчета. Не говорех, нямаше за какво - или поне аз не се сещах в момента. Но скоро мълчанието се наруши с въпроса, който може би не исках да чуя сега или в следващите два часа.
- Печена е, да. Но не ми се стоеше в часа - казах тихо и с равен глас и погледнах към Ейми, като бегло се усмихнах. Не изпитвах угризения, че я лъжа. А и реално погледнато, аз не я лъжех - наистина не ми се стоеше в часа. Просто прикривах част от истината - така де, защо не искам да оставам в часа. И усещайки, че момичето ще попита "Защо?", се обърнах напред и продължих:
- Учихме за "Граф Монте Кристо", а аз нито харесвам романа, нито историята, а пък филма най-малко... - казах през зъби и след като дръпнах още веднъж от цигарата си, изтръсках пепелта на земята. Огледах се наляво и надясно, видях една пейка и седнах на нея уморено, като въздъхнах тежко.
- А ти защо не беше в час? - попитах аз, захвърляйки вече изпушената цигара на земята, като я стъпках с крак, за да я изгася и моментално ръката ми посегна към чантата, за да си извадя нова. Имах нужда да пуша, точно сега имах огромната нужда от никотин.

Spoiler:

Katherine Winters ♥
Teenager
Teenager

Back to top Go down

Post by Ейми Уесли on Thu Aug 23, 2012 9:28 am

- Мразя учителят по математика. Както и самата математика, никога не ми е била силна страна. Толкова чила и формули.. объркващо е.
Засмях се. Аз бях няколщо гоини по-голяма от Катерина тази година ми предстоеше бал и всичко останало. Честно казано не знаех от къде ще взема пари, за да си купа рокля и всичко останало. Предполагам, че щях да събирам през годината. Въобще не бях мислила за това. Струваше ми се толкова далече, а вдействителност е толкова близо. След поредни месеци щях да съм свободна птичка и да правя, каквото си поискам с живота си.
- Имам късмет, че тази година ми е последна и ще се оттърва от всичките тестове, досадни даскали и злобни съученици.
Казах аз, докато изпушвах цигарата си. Хвърлих я на земята и с обувките си я изгасих. Зачудих се дали Катерина си пима приятел. Лично на мен в момента не ми трябваше никого. Всичко в живота ми беше прекалено сложно, а и не исках да натоварвам останалите с проблемите си. Не беше честно.
Пък и аз честно казано никога не съм имала обожатели. Бях изгубила девственоста си, когато бях на 16. Бях на един купон, тогава естествено си имах приятел. Все пак в старото ми училище бях от така наречените "звезди". Тогава с него го наравих за пръв път и не съжалявам. Усещането беше просто великолепно, не мога дори да го опиша с думи.
- Мислила ли си какво ще правиш след като завършиш училище?
Нямах представа с какво се занимават родителите на Катерина. Дори не знаех дали тя има родители. И все пак, ако бяха някои уважавани личности от обществото може би щяха да я уредят някъде на хубава работа. Тя беше доста привлекателна със сигурност ще я вземат в някоя модна агенция.
Нямах представа колко е учена, но наистина ми се струваше умно момиче, което го интересува за бъдещето му.

Ейми Уесли
Citizen
Citizen

View user profile

Back to top Go down

Post by Katherine Winters ♥ on Thu Aug 23, 2012 2:32 pm

Замислих се, слушайки думите на Ейми. Не, заради математиката - оо, Боже, не, знаех всичко за нея, нямаше какво да мисля, а заради бъдещето. Завършвах след около три години - ее, нямаше пълни три, но все пак. Не се бях замисляла какво щях да правя - да, вярно, че сега работех като барманка в един бар, но вечно ли щеше да е така?! Оо, за бога, не, отвратително е. Вярно, има алкохол, има и цигари и никой не може да ми каже и копче, но все пак... когато бях малка имах толкова големи мечти за себе си, а сега... сега всичко беше пропаднало, бях ги забравила.
"Никога не се отказвайте! Нито от мечтите, нито от желанията си!" помня, че ни казваше мама преди да заспим, но това бе отдавна. От години никой не ни е казвал на нас с Роуз да се борим за това, което искаме, но да не забравяме кои сме. Защото ние го направихме. Справихме се със смъртта на мама, успяхме да продължим напред, но какво още постигнахме? Раздалечихме се една от друга, отчуждихме се, сега се разминаваме все едно сме отдавна скарани приятелки, уж простили си всичко случило се. Какво ли би казала тя, ако сега можеше да ни види? Определено нямаше да е във възторг от това до какви отношения са стигнали дъщерите и'.
Усетих как очите ми започват да парят и да се навлажняват. Обърнах глава и премигах няколко пъти. Пак се бях разчуствала прекалено много, а не биваше. Не и в чуждо присъствие.
- Не, не съм мислила. - отговорих с треперлив глас и като стиснах силно очи, спуснах очилата си.
"Няма да плача! Няма да плача! Няма да плача!"
, повтарях си аз наум, но въпреки това няколко сълзи се стекоха зад очилата. Преглтнах тежко и си дръпнах силно от цигарата, която бях забравила да гори в ръката ми.
- Ами ти? Оглеждаш ли се за рокля? - попитах внезапно, с още разтреперан глас, но този път като че ли бях леко по-спокойна. Глупости! Кого залъгвах?! Във всеки случай не и себе си!

Spoiler:

Katherine Winters ♥
Teenager
Teenager

Back to top Go down

Post by Ейми Уесли on Thu Aug 23, 2012 6:24 pm

Вече наистина много се дразних на Катерина. Нещо ставаше с нея и тя не искаше да ми каже какво. Не, че с нещо бях заслужила нейното доверие, но все пак наистина ми беше гадно, че нещо лошо става с нея.
- Не, не съм търсила още. Ще започна да търся.. скоро.
"Когато събера пари" -казах си наум.
- Катерина, какво става с теб?
Попитах аз след няколко секунди мълчание. Наистина беше доста дразнещо този срещу теб да циври, а ти да се правиш, че не забелязваш. Ако бях на нейно място бих искала човека отсреща да ме попита какво ми е.
Кичури от косата ми бяха паднали пред очите ми и аз ги преместих назад. Загледах се в Катерина. Тя пред всички се държеше супер студено, сякаш има перфектен живот и всичко останало, но явно далеч не беше така. Имаше някакъв проблем и аз наистина много исках да разбера какъв е той.

Ейми Уесли
Citizen
Citizen

View user profile

Back to top Go down

Post by Katherine Winters ♥ on Thu Aug 23, 2012 6:58 pm

Колкото и да се опитвах да се съвзема и да престана да хленча като малко момиченце, не успявах. Уж изглеждаше много лесно - стискаш зъби, изключваш емоциите, сълзите пресъхват и готово. Чак сега разбрах, че не всичко става както си го мислех, както става по филмите. Та то нищо не ставаше като по филмите - ако ставаше къде по дяволите щеше да се дене болката и щастието?!
- Катрин! Казвам се Катрин, не Катерина - казах леко ядосано, защото доста от хората бъркаха името ми, наричайки ме Катерина, и преглътнах тежко, поемайки си въздух. Премигах няколко пъти и щом се обърнах към Ейми, на лицето ми се простираше лека и щастлива усмивка. Може би не успявах винаги да контролирам емоциите си, особено ако ставаше въпрос за семейството ми, но за сметка на това бях добра актриса... прекалено добра и маските, които си слагах (почти) винаги заблуждаваха тези срещу мен.
- И нищо не става. Влезе ми песъчинка в окото... Сега съм добре - отново се усмихнах, но както казах почти винаги успявах да си изиграя ролята перфектно. Явно този път или не бях достатъчно убедителна, или Ейми бе прекалено наблюдателна. Нямаше как да се направя, че не съм видяла невярващото изражение върху светлото и' лице.
- Добре де, не ми е влизала прашинка... Просто си спомних... нещо... гадно - признах си през зъби и свалих очилата си, като позволих на момичето да види все още мокрите ми очи. - Изглеждаш загрижена. Странно. Не ми приличаш на манипулативна кучка, която ще изцеди истината от мен, преставяйки се за прекалено загрижена и мила, а после ще тръгне да я разправя на абсолютно всички. - казах замислено и прокарах ръка през лицето си, за да залича сълзите по бузите си. Не ми пречеше, че говорех така. Не мислех, че ще я обидя.
- Да кажем, че животът ми не е иделаен... и никога няма да бъде, имайки предвид миналото ми... - не обичах да разказвам историята си, не ми бе много комфортно да го правя. Така се разкривах, разбулвах тайните, витаещи около сестрите Уинтърс. А това не ми беше присърце. Може би бях започнала да се отпускам пред Ейми, но не бях много сигурна. Обаче щях да разбера до край на деня, със сигурност.

Spoiler:

Katherine Winters ♥
Teenager
Teenager

Back to top Go down

Post by Ейми Уесли on Fri Aug 24, 2012 10:25 am

Да, аз наистина не бях като повечето ми съученички, но можеше и да се каже, че съм по-зряла до някъде от Катрин.. три години не са малко време.
- Катрин, сигурно ще ти провучи като клише, но ти наистина можеш да ми имаш доверие. И аз нямам перфектен живот, не всичко е така, както изглежда в този живот.
Усмихнах се мило и хванах ръката и. Определено Катрин имаше нужда от подкрепа. На всички ни беше известно, че има сестра и винаги имаше неща около тях, които бяха наистина много странни, но всички си мълчаха. Знаеха, че не трябва да се закачат с Катрин, защото тя знае прекалено много за всеки.
Освен за мен, разбира се. Никога не и бях разказвала нищо за мен, защото не е имало удобен случай. Попринцип не крия историята си. След като я разказвах на хората те започваха да си мислят, че съм "бунтар". Което беше наистина много смешно.
- Ще ми разкажеш ли?

Ейми Уесли
Citizen
Citizen

View user profile

Back to top Go down

Post by Katherine Winters ♥ on Fri Aug 24, 2012 1:44 pm

Ейми беше първият човек, осмелил се да ме разпитва - не, всъщност, тя не ме разпитваше, не беше и любопитна. Тя бе загрижена - единствения човек, който бе проявявал такова чувство към мен. И може би затова ми бе толкова странно, защото никой преди не се бе интересувал от мен. Ее, не че съм позволявала, но това е друг въпрос, защото нищо не им пречеше да опитат, нали така?
Отначало думите и' не ме трогнаха. "Можеш да ми се довериш" - е, по дяволите, това беше най-клишираното клише! Всеки го казваше, ала рядко думите бяха искрени и носеха истина. Не им повярвах, няма да го крия. И може би нямаше да обеля и дума, ако не беше хванала ръката ми. Тогава сякаш наистина повярвах, че няма да го разтръби на всички в даскало и няма да се превърна в одумвана "звезда". Ее, да, всички говореха за мен и Роуз, но не по този начин - понякога ме оплюваха, говореха срещу мен, за мен и какво ли още не, клюкарстваха за тайните и живота ми, но всичко беше само слух - нищо нито бе потвърдено, нито бе отречено. И аз исках да си остане така.
- Аз нямам родители... Или пък така искам да мисля, защото за мен пияния човек, който се нарича мой баща, не ми е баща. От години не го чувствам като такъв... - започнах бавно и тихо, като не поглеждах момичето в очите. Гледах някъде надолу, изучавах пъплещите мравчици и всяко паднало листо. Прокарах език по устните си, за да ги навлажня, и след като преглътнах, допълних.
- Попита ме защо избягах от часа и аз ти казах 'защото не харесвам "Граф Монте Кристо". И е така, но не ти ли се струва странно, че не харесвам един от най-хубавите романи, създавани някога? - зададох въпроса по-скоро на себе си и се засмях остро - Когато бях на десет, с майка ми ходихме на кино. "Граф Монте Кристо". Но някъде по средата на филма ме хвана страх - никога не съм обичала подобни филми, а тогава бях много плашлива. Помолих майка да излезем от киното и тя се съгласи. Тъкмо излизахме и изведнъж се появи някакъв мъж, мисля, че беше пиян и бездомен. Заплаши ни с нож и поиска пари. Мама обаче отказа да му даде и той в яда си започна да я наръгва. - спрях за момент и си поех дълбоко дъх. За пръв път говорех за това пред човек, а не пред психолог или полицай. Няколко сълзи се стекога по бузата ми, но аз не направих нищо.
- Промуши я толкова много пъти, на толкова различни места, че тя не успя да... да остане на крака и може би да дочака линейката, която така и не се сетих да викна. Падна на земята и започна да губи съзнание... Започна да говори да сме били силни, че ще щели да се справим... Издъхна за минути... в ръцете ми. Не минал и ден, в който да не се обвинявам за смъртта и', въпреки хилядите психолози, при които съм ходила. Може би ако баща ми се беше проявил като такъв, нямаше да стане така, но не... Оттогава той се пропи, сякаш не му пукаше за нас. Няколко месеца беше само с бутилката в ръка. После започна да води и жени вкъщи. Всяка вечер различна кучка. Вечери наред с Роуз сме се опитвали да заспим със слушалки в ушите просто за да не чуваме красъците от стаята му... Израстнахме двете заедно, сами. А по-миналия месец решихме да се изнесем от вкъщи, не можехме вече да го траем...
Млъкнах внезапно и сведох глава, за да прикрия лицето си. Не, не се срамувах, това ме бе направило силна, просто страшно много ме болеше. Преместих се по-назад на пейката и вдигнах краката си, притискайки ги към гърдите. Обвих колената си с ръце и се обърнах към Ейми.
- Това е тайната на Уинтърс. Вече я знаеш. - казах с пресипнал глас и се усмихнах жестоко, вдигайки леко рамене.

Spoiler:

Katherine Winters ♥
Teenager
Teenager

Back to top Go down

Post by Ейми Уесли on Fri Aug 24, 2012 4:56 pm

Наистина историята и беше потресаваща. Честно казано ми дожаля за нея, но се стараех да не го показвам. Не исках да си мисли, че я съжалявам. Тя наистина беше много силно момиче, да преживее всичко това, а да се държи като ледена кралица. Това се казваше силен характер.
- Наистина много съжалявам.
Отвърнах просто аз. Искаше ми се да узная повече за майка и. Бях чела в книги, че когато човек загуби някого, просто иска да говори за него, а не да чува отвсякъде "съжалявам" и да вижда тъжните им погледи.
- Каква беше майка ти?
Не се познавах със сестра и, просто я бях виждала по коридорите на училището.
А за баща и просто нямах коментар. Наистина трябва да си някакво животно, за да не те е грижа какво ще стане със собствените ти деца. Да ги гледаш как страдат и да не ти пука. Единственото, за което да те е грижа е да се напиеш и да изчукаш някоя селска пръчка.
Това наистина беше отвратително. Е, донякъде разбирам защо със сестра и са се преместили. Имаха доста основателна причина за това. Изведнъж наистина майка ми започна да ми липсва. Днес може би щях да и се обадя.. или не. Това определено не беше добра идея. Тя щеше да ме накара отново да се върна вкъщи. Не исках да се връщам в онзи Ад.

Ейми Уесли
Citizen
Citizen

View user profile

Back to top Go down

Post by Katherine Winters ♥ on Fri Aug 24, 2012 7:36 pm

Стоях неподвижно и се опитвах да спра сълзите си заедно с гадното чувство, което в момента изпитвах. Нямах сили - за пръв път от толкова време просто нямах сили да вдигна глава и да бъда кучката със сърце, изваяно от твърд и кристален лед. Преглътнах тежко и както главата ми лежеше на коленете ми, я обърнах леко, за да виждам Ейми.
- Благодаря, въпреки че не търся и не искам ничие съжаление - отговорих тихо и затворих за миг очи.
Каква беше тя ли? В някои моменти имах чувството, че вече не мога да си я спомня, но минеше ли ми тази мисъл през главата, веднага светлия и' образ се явяваше пред очите ми, с онази нейна сияйна усмивка и топъл поглед. Без значение какво бях направила.
- Тя беше... беше много добра. Имаше големи и дълбоко кафяви очи и коса, същата като моята. Усмивката и' беше голяма и миловидна, никога нямаше укор в погледа и', без значение каква глупост бях направила. Не обичаше да вика и беше добросърдечна - беше готова да прости всичко - дори изневяра - нямаше злоба в душата и'... Като малки със сестра ми бяхме точни нейни копия. Сега сме нейни противоположности - и двете сме непукистки, с ледени сърца и остър език.
Отново обърнах главата си и стиснах за миг очи. Понякога милипсваше да съм такава, каквато съм сега. Така се чувствах по-близо до нея. Но това бе толкова рядко.
- Но стига съм хленчила за себе си. - казах внезапно, вдигайки глава Погледнах към ейми и се усмихнах - Разкажи ми нещо за себе си. Обещавам, няма да кажа на никого.

Spoiler:

Katherine Winters ♥
Teenager
Teenager

Back to top Go down

Post by Ейми Уесли on Fri Aug 24, 2012 8:03 pm

Имах ли нещо за разказване? Живота ми пред нейния изглеждаше като перфектен. Но определено не беше така.
- При мен няма много за разказване.
Отвърнах аз и отново се усмихнах. Още имаше сълзи в очите на Катрин, но изключително много се радвах, че ми сподели всичко това за себе си. Дали бях единствената, която знае за това? Почувствах се наистина много поласкана от този факт. Никога нямаше да я предам. Вече чувствах това почти непознато момиче като много близка приятелка.
- Избягах от дома си преди известно време. Не можех да слушам родителите ми как се карат. В момента живея сама и работя, естествено. Виждам се с майка си, но много рядко. Не се харесваме особено с нея.
Изсмях се леко. Това момиче беше изгубило майка си, а аз и немаквах, че не могам да понасям своята. Бях лоша, нали? Но все пак тя искаше да узнае истината за мен. Ето я и нея, не криех това от никого. Родителите ми са уважавани адвокати и естествено, не е добре да говоря на ляво и на дясно, че не се разбират. Особено ми положение, че на ден развеждаха хидяли хора, а те самите бяха пред развод, а не можеха да се решат. Ако рано или късно те се разведат със сигурност щях да отида да живея при баща си. Но това едва ли някога ще се случи. Това не беше добре за имиджа им, нали? Великите адвокати "Уесли", винаги заедно и непобедими. Колко иронично, не мислите ли?!...
- Мислиш ли да ходиш за последния час?
Попитах аз, докато поглеждах към часовника си. В момента всички бяха в междучасие и скоро щеше да започне часа. Аз имах изобразително изкуство. Честно казано в този час единственото, което правех е да си говоря с приятелки. Пък и нас дванесетокласници не ни натоварваха кой знае колко в училище. Може би, защото ни очакваха матури. Не, че аз те трогвах. Нямаше да ставам уважавана дама, че да ме е грижа колко ще имам на шибаните изпити.
Пък и ако исках да стана адвокат родителите ми веднага щяха да го уредят с едно щракване на пръстите си.

Ейми Уесли
Citizen
Citizen

View user profile

Back to top Go down

Post by Katherine Winters ♥ on Sun Aug 26, 2012 2:39 pm

- Приеми го като съвет. Можеш да живееш без баща, той не ти е нужен особено много... но не и без майка. Колкото и да се дракаш с нея, тя ще си остане човека, на когото можеш да споделиш всичко... дори и най-голямата глупост, която си направила.
Изрекох тихо и се засмях накрая. Не че имаше нещо смешно в това, което бях казала, но такава си бях аз. Какво да ме прави човек?! Разтърсих леко глава и незнайно защоочите ми затърсиха тези на Ейми.
- Не, не ми се ходи. И без това имам история. При всичко това, не ми се занимава сега с дъртата Мортиша. - този път с основание се засмях и поклатих глава. Ее, не бях ли ужасна? Какво ми беше направила горката женица, че толкова много я мразех? О-о-о! ТРЕВОГА! Загрижих се за Мортиша!? Не, на мен сериозно нещо ми ставаше, бях се... размекнала! Леле, кучката трябваше да се върне всеки момент, защото иначе репутацията и' щеше да се изгуби. Ама чакай малко, защо говорех за себе си в трето лице?! Напълно се бях побъркала.
- Ами ти? Какво имаш и ще ходиш ли? - попитах, като внезапно се изправих. Започнах да оправям гънките по дънките и потника си, а след като бях готова, отново се обърнах към Ейми.
- Ходила ли си в bar "Vanilla", защото не си спомням да съм те засичала? Можеш да наминеш някоя вечер, ще се видим. - добавих тотално извън темата ни, като отново поклатих глава. Слънцето заблестя в очите ми и реших да си сложа очилата, като междувременно допълних.
- Не че нещо, но работя там и затова...

Spoiler:

Katherine Winters ♥
Teenager
Teenager

Back to top Go down

Post by Ейми Уесли on Sun Aug 26, 2012 6:19 pm

- Не познаваш моята майка. Тя е пълна истеричка.
Отвърнах аз. Каза ми, че има история. Аз лично много харесвах този предмет и госпожата не беше толкова лошо, стига да учиш. Не знам защо всички толкова много я мразеха, тя просто си дръжеше на предмета и наистина я разбирах.
- Аз имам изобразително изкуство.
Отвърнах простичко. Явно на Катрин много не и се влизаш в историята, а не исках просто така да я изоставя. Все пак тя ми разказа толкова много за себе си. Пък и си мисля, че наистина беше разстроена до някъде...
- Не, не излизам много по заведения. Аз също работя в един супермаркет.
Казах и се усмихнах.
С Катрин наистина имахме много общо. Справяхме се сами в този шибан живот. Както хората казват " Никога не човек не умира дествен, живота рано или късно го оправя".
- Къде точно се намира този бар?
Полюбопитствах аз.

Ейми Уесли
Citizen
Citizen

View user profile

Back to top Go down

Post by Katherine Winters ♥ on Mon Aug 27, 2012 6:04 pm

Слушах я и нямаше как да не се засмея. Истерична? Не знаех колко е истерична майка и', но определено не колкото можех аз да си представя истеричен човек. Или в превод - аз и сестра ми, когато се караме. Дори и аз не искам да съм там тогава.
- И въпреки това не трябва да губите връзка помежду си. Животът е гаден, а да нямаш майка и да не знаеш на кой можеш да се довериш, освен на себе си, е още по-гадно. Повярвай ми.
Измърморих аз, като незнайно защо започнах нервно да хапя устните си. Загледах се в момичето и бегло се усмихнах. Обичах изобразителното, а и учителката беше много яка, все пускаше какви ли не шеги. Но така като гледах Ейми явно нямаше да ходи за часа. Дали аз бях причината, зачудих се на ум, но не казах нищо, само леко поклатих глава.
- Ами... не съм много добре в обясненията, но нали знаеш къде е киното? На две преки вляво е бара. - усмихнах се аз доволно, защото за пръв път бях обяснила нещо както трябва.
- Ако искаш можем да отидем сега до там? Или пък... не знам, просто ми омръзна да тоя тук... Какво ще кажеш, Ейми?

Spoiler:

Katherine Winters ♥
Teenager
Teenager

Back to top Go down

Post by Ейми Уесли on Mon Aug 27, 2012 7:57 pm

-Добре.
Отвърнах аз и се изправих. Пригладих роклята си и се усмихнах мило. Двете тръгнахме по паважната улица мълчаливо. Мъглата се беше сгъстила още повече. Мразех, когато е такова времето.
- От колко време работиш там?
Попитах аз. Вече чувствах Катрин много близка, не можех да го опиша точно. Може би след време щяхме да станем добри приятелки. Кой знае?!
Аз от колко време работех в супермаркета? Една година? Скоро щях да направя толкова. Спомних си за нелепите оранжеви униформи, в които беше облчен персонала и секси шапките с козирки. Наистина сигурно будехме смях у купувачите, но шефът много ни се радваше в тях.

Ейми Уесли
Citizen
Citizen

View user profile

Back to top Go down

Post by Katherine Winters ♥ on Tue Aug 28, 2012 2:16 pm

Вървях мълчаливо напред, като това, че около нас не се чуваше обичайното тропане от токчетата ми, ме учудваше, даже съвсем леко ме дразнеше. Бях свикнала почти винаги да чувам онова "троп-троп", когато вървя, дори и да не говоря, защото в повече случаи бях сама, а аз не бях луда, та да си говоря сама, нали така?
- От около три-четири месеца.
Казах кратко, точно и ясно и обърнах глава, за да мога да видя момичето и да му се усмихна плахо. Все още не разбирах какво става с мен. Не бях свикнала да се държа мило с останалите, ее, Роуз правеше изключение, но пък и с нея вече не беше същото, да бъда онова момиче отпреди пет-шест години.
- Барът е свестен, няма пияници или някакви изнасилвачи. - изнасилвачи?! Сериозно, как ми хрумна!? - Понякога обаче е гадно, защото винаги съм нощна смяна, така де, след училище, и трябва да остава до два-три, докато затворят, а понякога дори и до сутринта... Имало е случаи, в които от бара съм отивала направо в час. - засмях се аз и поклатих леко глава, спомняйки си тези дни. Беше наистина яко, като например да ме питат първите минути преди да успея да се преоблека - "Не беше ли вчера облечена така?".
- А ти къде живееш?

Spoiler:

Katherine Winters ♥
Teenager
Teenager

Back to top Go down

Post by Ейми Уесли on Tue Aug 28, 2012 6:59 pm

- На края на града. Малка ми е далеч училището, но съм свикнала. Това беше най-евтиното и прилично място, което намерих. Както ти казах живея сама и едвам свързвах двата края. От разглезено богаташче се превърнах в това, смешно е , нали?
Попитах аз и се усмихнах тъжно.
Минахме през киното и продължихме още малко. Озовахме се бред бара. Не го бях забелязвала до сега. Не беше нищо особено, честно да си кажем. Това беше добре, че няма пияници. Мразех алкохола, той не караше да въриш глупости. Плюс това имаше отвратителен вкус. Много мраех, когато хората се напиваха като свине и вършеха простотии. Беше отвратително.
Родителите ми никога не са пиели, най-много по една чаша шампанско и празниците и това е, може би за това и аз не харесвах особено алкохола. Пък за наркотиците да не говорим. Бях много против тези неща.
Влязохме вътре, обстановката беше доста приятна.
- Тази вечер на работа ли си?
Попитах аз.

Ейми Уесли
Citizen
Citizen

View user profile

Back to top Go down

Post by Katherine Winters ♥ on Wed Aug 29, 2012 1:32 pm

- Не, изобщо не е. Знам, че не е лесно да се живее сам, но това показва, че си силна, борбена и че можеш да се справяш сама, колкото и трудно да е.
Казах тихо, но достатъчно силно и завъртях глава, за да може Ейми да види усмивката ми. Днес се усещах, че се усмихвам много повече от предните дни и вероятно причината за това бе Ейми.
Повървяхме мълчаливо за около няма и пет минути, а след това разтворих вратите на иначе затворения бар и влязохме вътре, като намигнах на момчетата, които чистеха масите наблизо.
- Да. Снощи не бях, днес трябва да съм. По принцип работя три дни и след това имам два почивни... Но не винаги става така, често се отсъства или има доста хора и... сещаш се.
Обърнах поглед към момичето и след като леко се засмях, двете тръгнахме към бара. Когато се промушихме между масите и все още неподредените столове, седнахме на щъркеловидните столове, като опрях едната си ръка на плота, а пръстите ми бавно забарабаниха по него.
- Знаеш ли, странно ми е да стоя от тази страна на бара... - и наистина ми беше някакво много странно. Изправих се внезапно, като скочих леко на земята и бързо отидох зад бара. Ее, нямаше никога да ми омръзне.
- Ее, искаш ли нещо? - засмях се аз и вперих любопитен поглед в Ейми, като за себе си налях една бира.

Spoiler:

Katherine Winters ♥
Teenager
Teenager

Back to top Go down

Post by Ейми Уесли on Wed Aug 29, 2012 6:24 pm

- Едно минерална вода, моля.
Усмихнах се аз, а Катрин ме погледна старнно.
- Ненавиждам алкохола, съжалявам.
Отвърнах аз и вдигнах ръцете си, сякаш се оправдавам. Всъщност аз се оправдавах.
- Не се ли изморяваш? Това да работиш нощно време.. после да отиваш на училище сякаш си спала като къпана цяла нощ?
Попитах аз. Не бях запозната дали Катрин е добра ученичка, но като такава ми изглеждаше.
Наистина бара ми хареса много. Може би това беше новото място, в което щях да прекарвам свободното си време. Кой знае?!

Ейми Уесли
Citizen
Citizen

View user profile

Back to top Go down

Post by Katherine Winters ♥ on Wed Aug 29, 2012 6:45 pm

В първият момент като чух "минерална вода", си помислих, че или не съм чула както трябва, или момичето се шегуваше. Премигах изцъклено няколко пъти, но извадих една бутилка от фризера зад себе си и за отрицателно кратко време наполовина пълната стъклена чаша и наполовина празното пластмасово шише стояха пред Ейми.
- Понякога... - отвърнах кротко след като отпих голяма глътка от бирата си. Загледах се в чашата пред себе си, като не спирах да си мисля, че има нещо нередно, че нещо съм забравила. Отначало не можех да се сетя, затова просто вдигнах рамене и продължих да говоря:
- Има дни, в които това изобщо не ми прави впечатление, дни, в които го приемам все едно съм излязла да се забавлявам, не да работя... Но естествено, доста често ми се случва на сутринта да се чувствам като пребита... Риск печели, риск губи, не може винаги да е хубаво, нали.
Вдигнах вежди и се засмях, като оставих бутилката с бира на плота и се опрях с длани на него, за да се набера и да седна.
- Вероятно и ти доста се изморяваш... Все пак супермаркет, разкарваш се постоянно... или?

Spoiler:

Katherine Winters ♥
Teenager
Teenager

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content